Біткоїна хочуть приручити. Під впливом регуляторів, криптовалюта вже, ймовірно, не буде так стрімко рости вгору, а можливо буде і далі падати в ціні. Аналітики дали пояснення того, чому після фантастичного злету вгору біткоїн раптом став стрімко падати.
Після стрімкого зростання, який біткоїн демонстрував наприкінці 2020-на початку 2021 року віртуальна валюта стала не менш стрімко падати в ціні. На ранок п'ятниці, 22 січня, вона здешевшала ще на 5%, впавши до 28 800 доларів. Правда, до середини дня біткоїн трохи підбадьорився і знову поліз нагору, здолавши до обіду показник у 31 000 доларів. Проте навіть таке невелике повернення на раніше завойовані позиції аналітики не вважають початком нового сходження головної криптовалюти світу.
За минулий робочий тиждень біткоїн втратив у ціні 11%. Такого стрімкого падіння за такий недовгий проміжок часу у нього не траплялося ще з вересня 2020 року.
Аналітики, яким запропонували поділитися своїми міркуваннями щодо найближчих злетів і падінь криптовалюти, розповіли агентству Reuters, в чому причина такого обвалу вартості біткоїна.
Експерти розрізняють дві причини обвалу біткоїна
Одна з них - короткострокова. Багатьох інвесторів, які зберігають свої заощадження в криптовалюті, налякав різкий стрибок вартості біткоіна до 42 тисяч доларів. Вони побачили в такому стрімкому зростанні ознаки фінансової бульбашки, яка ось-ось може лопнути. Піддавшись панічним настроям, інвестори почали активно збувати біткоїни, щоби не втратити усіх своїх грошей.
Покупці, які в такій ситуації ризикують не менше, а більше за продавців, природно, стали збивати ціну. Таким чином вартість біткоїна впала до 28,8 тисячі доларів.
Друга причина падіння вартості біткоіна - більш глибока і довгострокова. Вона пов'язана з тим, що світові фінансові ділки, яким зростаючий біткоїн застряг кісткою в горлі, хочуть накинути на нього вузду і зробити регульованим.
Зокрема, 21 січня в Сенаті США відбулися слухання щодо загрои використання криптовалюти в незаконних фінансових операціях.
А минулого тижня про загрозу норовливого біткоїна усталеному порядку речей говорила президент Європейського Центрального Банку Крістін Лагард. Вона, зокрема, давно виступає за регулювання біткоїна у світових масштабах.
Тим часом, інші експерти прогнозують, що після завершення пандемії коронавірусу біткоїн може вирости до 400 тисяч доларів.