Оренда житла в Києві знову подорожчала: разом із ціною на ринок повернулися й шахраї

Автор: Марченко Любов

Оренда житла в Києві, незважаючи на локдаун, активізувалася і з кожним днем нарощує обсяги. У березні-квітні виросли і кількість угод, і суми оренди.

Оренда житла в Києві знову подорожчала: разом із ціною на ринок повернулися й шахраї - today.ua

Локдаун зразка 2021 року разюче відрізняється від торішнього. Якщо в минулому році на початку карантину столиця відчутно спорожніла, то в цьому році усе навпаки: ніхто з Києва їхати не має наміру. Навпаки, люди, які прибули в столицю у пошуках роботи ще до локдауна, тут же й залишаються. І природно, всім іногороднім потрібне житло. Тому кількість орендних угод, укладених в березні і квітні, вже перевищує той рівень, що був до пандемії.

"Порівнювати кількість угод з даними того ж періоду минулого року навіть смішно, тоді вони були близькі до нуля", - говорить аналітик консалтингової компанії Сергій.

Відповідно, в минулому році із початком локдауна ціни на оренду житла в столиці просіли на 45%, а цьогоріч за неповні 4 місяці, вони вже виросли на 10-15%.

Популярні зараз

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Стало відомо, що буде з цінами на бензин та дизельне паливо найближчим часом

Причому за березень поточного року в Києві уклали близько 3000 угод з оренди житла, тоді як до локдауну в цей же період було лише 2500.

По суті незатребуваних квартир на ринку оренди житла в столиці не залишається. Просто ті господарі, які готові йти на якісь приємні бонуси для орендарів, здають своє житло швидше - протягом тижня. Ті ж, хто наполягає на заявленій ціні, можуть чекати своїх клієнтів і до місяця.

Скільки коштує оренда житла в столиці

Орендні ціни стартують від 6 тисяч гривень, кажуть аналітики ринку нерухомості. За таку ціну готові віддати в користування 1-кімнатну квартиру в спальному мікрорайоні зі старим ремонтом і меблями радянського зразка.

Втім, незважаючи на привабливість такої ціни, більшість орендарів все ж хочуть житло більш презентабельне і тому готові платити за нього від 8 до 12 тисяч на місяць.

За 7-7,5 тисячі можна зняти 1-кімнатну квартиру в спальному мікрорайоні в старому будинку, але зі свіжим ремонтом. При цьому така ж квартира, але поруч із метро, буде коштувати вже 9-10 тисяч.

Оренда 1-кімнатної квартири, розташованої в новому будинку спального району, обійдеться в 8-8,5 тисячі гривень. Приблизно стільки ж буде коштувати винайм 2-кімнатної квартири у старому будинку. А поруч із метро таке житло вже обійдеться у 12 тисяч.

За квартиру з 2 кімнат у новому будинку спального району доведеться щомісяця віддати 9-10 тисяч гривень. А якщо вона розташована поруч із метро, то потрібно буде докласти ще додатково 4-5 тисяч до цієї суми.

У центрі столиці такі ж квартири приблизно вдвічі дорожчі, ніж у спальних районах. Так 1-кімнатне житло в старому будинку обійдеться щомісячно у 15 тисяч, а в новому - приблизно в 19. А двокімнатні помешкання коштуватимуть від 17 до 22 тисяч - залежно від віку будинку та якості ремонту. Оренда житла в Києві знову подорожчала: разом із ціною на ринок повернулися й шахраї

Як зміняться ціни на оренду житла до кінця року

Однозначної відповіді у експертів ринку житла поки немає. Зазвичай влітку вони дешевші, а до осені дорожчають через те, що в столицю масово прибувають студенти.

"Але зараз складно прогнозувати, ми не знаємо, чи повернуться студенти в столицю, чи будуть працювати університети, і як ще зміниться уклад життя в період пандемії", - говорять аналітики ринку.

Зростання цін на оренду житла активізувало шахраїв

Високий попит на житло плюс карантинні обмеження - ідеальне "середовище проживання" для аферистів. У Києві масово стали "здавати в оренду" неіснуюче житло. Посилаючись на те, що вони не можуть вільно пересуватися по місту в період локдауна, та всіляко обмежують себе у контактах, шахраї надсилають фото житла по інтернету.

Потім, якщо клієнт готовий винайняти уподобану квартиру, йому надсилають фейковий договір, який той повинен заповнити. При цьому ставлять умову: заплатити за оренду житла на місяць або хоча б півмісяця наперед.

Найдовірливіші клієнти гроші переказують, і на тому спілкування із "власником" квартири закінчується.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Отже, ріелтори, які працюють на ринку нерухомості, застерігають наївних шукачів житла від сумнівних пропозицій і радять їм ніякої передплати онлайн не робити.

Нагадаємо, аналітики пророкують різкий зліт цін на покупку житла після локдауну. Вони говорять про мінімум 5% -у надбавку. Але можливо, що ціни виростуть і на 10%.