Підрив Каховської ГЕС призведе до катастрофічних наслідків у багатьох галузях. У Мінагрополітики повідомили, що на ринках може опинитися риба, яку не можна вживати.
У прес-службі Міністерства аграрної політики та продовольства України повідомили про ризик розвитку інфекційних хвороб у затоплених регіонах.
Внаслідок руйнування греблі спостерігається масова загибель риби, при переробці та споживанні якої можуть виникнути отруєння, зокрема ботулізм – смертельно небезпечне захворювання.
Представники відомства закликали відмовитися від купівлі та вживання свіжовиловленої риби не лише у постраждалій Херсонській області, а й у регіонах басейну річки Дніпро.
Популярні зараз
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
"Не наражайтеся на небезпеку, адже жоден із способів приготування не зробить її безпечною для вас. Таку рибу неможливо вживати у жодному вигляді (солона, сушена, варена, смажена). Вона може містити збудники інфекційних захворювань, включаючи ботулізм, паразити та небезпечні хімічні речовини", - зазначили у Мінагрополітики.
Українців закликали не купувати рибу, виготовлену у домашніх умовах без лабораторного контролю. На продуктах із торгових мереж потрібно перевіряти термін придатності.
Рибні консерви можна використовувати лише промислового виробництва. За найменшої підозри на недоброякісність слід викидати консерви. Особливо небезпечна їжа зі здутих банок.
Щодо живої риби, то її реалізація повинна проводитись з дотриманням ветеринарно-санітарних вимог. Кожна партія має надходити на ринки із супровідними ветеринарними документами та товарно-транспортними накладними. Потім проводиться ветеринарно-санітарна експертиза в лабораторії на ринку та видаються експертні висновки.
Раніше українцям повідомили, що буде з цінами на продукти після катастрофи на Каховській ГЕС.