Радіоактивні речовини полетять до Європи чи РФ та Білорусі: що робити у разі катастрофи на ЗАЕС

Сьогодні, 22 червня, з'явилася інформація про те, що російські окупанти готуються підірвати ЗАЕС. Українцям повідомили, що робити у разі катастрофи.

Радіоактивні речовини полетять до Європи чи РФ та Білорусі: що робити у разі катастрофи на ЗАЕС - today.ua

Тривожну інформацію оприлюднив президент Володимир Зеленський із посиланням на СБУ та розвідку. Якщо рашисти справді підірвуть атомну електростанцію, лихо торкнеться близько мільярда людей із 40 країн. Експерти повідомили, що наслідки НП можуть бути вдесятеро потужнішими, ніж на ЧАЕС.

Зона відчуження становитиме до 30 тис. кв. м – як десять Чорнобильських зон. Там не можна буде жити і господарювати протягом 100 тисяч років. Переселити доведеться близько 2 мільйонів людей.

Радіоактивні речовини в залежності від погоди полетять або до Росії та Білорусі, або до Європи.

Радниця міністра захисту навколишнього середовища та природних ресурсів Лала Тарапакіна, повідомляла, що кількість загиблих становитиме десятки тисяч, а ліквідаторів – від мільйона людей. Річка Дніпро буде забруднена на довгі десятиліття.

У разі аварії на ЗАЕС потрібно буде терміново евакуювати людей із Запоріжжя, Енергодару, Мелітополя, Кривого Рогу та Нікополя. У відносно неураженій зоні залишаться лише Львів, Ужгород та частина Волинської області. Ступінь зараження територій України та Європи, РФ та Білорусії залежатиме від напряму вітру.

Що робити українцям під час аварії на ЗАЕС

Експерт із прогнозування поширення радіоактивних аерозолів у повітрі та член бригади радіаційного моніторингу Захар Іванов повідомив, що робити при викиді радіаційної хмари. Необхідно буде:

• перейти до укриття;
• стежити за офіційними повідомленнями влади;
• загорнути продукти у герметичні пакети,
• подбати про бутильовану воду;
• взяти маску та респіратор;
• мати одяг, який легко мити (гумові чоботи, плащ).

Експерт порекомендував кожному залишитись на певний період часу в місцях, де вони знаходяться, після чого переміщатися у напрямку, вказаному органами влади.

Радіоактивні речовини полетять до Європи чи РФ та Білорусі: що робити у разі катастрофи на ЗАЕС

Як захиститись від випромінювання

• потрібно знаходитися далеко від джерела радіації
• якнайменше часу проводити поблизу джерела опромінення
• захищатися екраном (розміщувати щось між своїм тілом та джерелом опромінення)

Нагадаємо, раніше екстрасенс Роман Шептицький заявив, що російські окупанти вже отримали наказ висадити в повітря ЗАЕС, але бояться його виконати.

ДЖЕРЕЛОТСН