Оренда квартир у Києві: рієлтори розповіли, як зміниться вартість житла до кінця 2023 року

Ціни на оренду квартир у Києві поступово повертаються до довоєнного рівня. Ріелтор Олександр Бойко дав прогноз, чи збільшиться вартість орендованого житла у столиці до кінця 2023 року.

Оренда квартир у Києві: рієлтори розповіли, як зміниться вартість житла до кінця 2023 року  - today.ua

Середня ціна оренди однокімнатної квартири в Києві становить на початку липня приблизно 9 000 гривень на місяць. Вартість двокімнатної квартири – близько 12 000 гривень на місяць. Трикімнатні коштують орієнтовно 15 000 гривень на місяць.

Безумовно, на сайтах нерухомості можна знайти різні варіанти житла у Києві, вартість якого буде і вище, і нижче. Ціна на оренду може відрізнятися в залежності від розташування, площі, інфраструктури, і т.д. Саме тому точно спрогнозувати ціни на найближче майбутнє складно. Тим більше, коли в країні триває війна.

За словами рієлтора, зазвичай попит на оренду житла у столиці збільшується протягом літнього періоду, особливо ближче до осені, коли студенти шукають житло перед новим навчальним роком чи люди переїжджають. Цей рік не стане винятком, але щодо цін, то вони особливо підвищуватися не повинні.

Оренда квартир у Києві: рієлтори розповіли, як зміниться вартість житла до кінця 2023 року

За словами Олександра Бойка, оскільки повномасштабна війна досі триває і існує постійна ракетна загроза з боку країни-агресора, очікувати на підвищення цін на оренду в столиці не варто.

Згідно зі статистикою, після початку повномасштабного вторгнення ціна столичної оренди зросла на 10%.

Найголовніший фактор, згідно з яким корелюються ціни на квартири у столиці – це розташування по районах.

Так, у Шевченківському, Печерському та Голосіївському районах через наближеність до центру та розвиненої інфраструктури середня вартість квартир коливається від 16 000 до 23 000 грн.

В Оболонському, Дарницькому, Деснянському, Солом'янському та інших районах ціни на оренду нижчі – від 8000 грн.

Раніше повідомлялося, що рієлтори прогнозують зростання цін на вторинне житло в Україні.

ДЖЕРЕЛОtsn.ua