Плата за комуналку є обов'язковою для всіх домогосподарств, які користуються комунальними послугами. При цьому українці накопичили величезні борги за комуналку через те, що багатьом не вистачає грошей, аби оплатити послуги. У Нафтогазі розповіли клієнтам, де взяти кошти.
Для цього необхідно оформити державну допомогу – субсидію. У "Нафтогазі" також розповіли, як оформити субсидію. Зробити це не складно.
"Подати заявку на отримання допомоги від держави можна зручним для вас способом. Особисто можна подати заяву у паперовому вигляді у територіальному відділенні Пенсійного фонду України за місцем реєстрації або фактичного проживання", - порадили в Нафтогазі.
При цьому субсидії зараз отримують лише у монетизованому вигляді. Вони приходять на банківську картку отримувача або на Укрпошту. Українцям також порадили, як можна перевірити, чи призначено їм субсидію. Це можна зробити зайшовши на сайт Єдиного державного реєстру одержувачів субсидій Міністерства соціальної політики.
Українцям не дуже припали до душі поради Нафтогазу. Багато людей скаржаться, що їм субсидію не призначають, незважаючи на тяжке становище їхніх сімей.
"Всі сиділи і чекали, коли ви запропонуєте (для тих, хто має скрутне становище) оформити субсидію", - обурилися в коментарях.
Люди також пишуть, що реально на субсидію можуть розраховувати лише пенсіонери та багатодітні родини. Та й крім того, працюючим пенсіонерам частіше відмовляють у державній допомозі. А якщо в сім'ї є хоча б один безробітний працездатного віку, то їй субсидія також не належить.
"Я подала на субсидію, бо чоловік потрапив під скорочення штату. П'ять місяців був на біржі праці, а потім сказали йти і подавати на субсидію, але нам відмовили, бо треба, щоб чоловік працював. А тепер скажіть – ось на біса мені та субсидія, якби мій чоловік працював би. Де ту роботу зараз знайдеш у 59 років, та зі здоров'ям проблеми", - обурилася одна з клієнток Нафтогазу.
При цьому через великий обсяг тіньової зайнятості зараз субсидії позбавлені багато хто з тих, хто реально її потребує. Тому люди влазять у борги, не маючи змоги повністю сплатити за комунальні послуги.
Нагадаємо, останнім часом рахунки боржників почали активно блокувати. Причому банки блокують картки навіть тим, хто має невелику заборгованість.