Мобілізація в Україні: чоловіки можуть отримати відстрочку від служби в армії за однієї умови

В Україні продовжується дія військового стану та мобілізація. Чоловіки можуть отримати відстрочку від служби лише за однієї умови.

Адвокат Богдан Середа повідомив, що потрібно зробити українцям призовного віку, котрі бажають отримати відстрочку від мобілізації. Вона надається лише після проходження військово-лікарської комісії.

Це зокрема стосується осіб з ІІІ групою інвалідністю. Щоб підтвердити право на відстрочку від служби, таким особам необхідно пройти ВЛК. Їм потрібно звернутися з територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (військкомат) та повідомити про наявність підстав для відстрочки.

За чинним законодавством, українці з ІІІ групою інвалідності не підлягають призову на військову службу в умовах воєнного стану. Вони можуть бути мобілізовані лише за власною згодою.

Представники ТЦК направляють таких громадян на проходження військово-лікарської комісії. Це – обов'язкова умова надання відстрочки від призову.

"Формально, ТЦК не захоче оформляти вам відстрочку без проходження ВВК, це така їхня позиція. Тобто поки не пройдете ВВК, відстрочку не оформлять", - пояснив юрист.

ВЛК потрібно проходити кожні п'ять років. Навіть якщо чоловік із інвалідністю проходив медичну комісію за кілька місяців до початку загальної мобілізації, його направлять на обстеження. Інакше на відстрочку не можна розраховувати.

Мобілізація в Україні: чоловіки можуть отримати відстрочку від служби в армії за однієї умови

Нагадаємо, що заброньовані співробітники підприємств можуть перетинати кордон за робочими обставинами – з причини відрядження. Їм необхідно подати такі документи:

• посвідчення особи, яка перебуває на спеціальному обліку;
• витяг із Наказу Мінекономіки;
• документи на відрядження із зазначенням мети поїздки.

Раніше повідомлялося, що в Україні мобілізують обмежено придатних чоловіків за однієї умови.

ДЖЕРЕЛОb2bconsult.ua