Київстар попередив абонентів про викрадення номерів: як діють шахраї

Автор: Лобанова Єлизавета

Київстар попередив своїх абонентів про чергових шахраїв, які на цей раз "викрадають" номери клієнтів мобільного оператора. У зв'язку з новою ініціативою уряду надавати послуги перенесення номера в систему іншого оператора без будь-якої реєстрації та ідентифікації користувача, мобільні номери українців стають доступними і вразливими.

Київстар попередив абонентів про викрадення номерів: як діють шахраї - today.ua

Послуга перенесення мобільних номерів (MNP) існує в Україні ще з 2018 року, і нею скористалося менше десятої частки відсотка від тих, хто користується послугами мобільного зв'язку. Київстар не заперечує проти спрощення даної процедури, але категорично проти введення принципу єдиного вікна. Адже це, за словами мобільного оператора, може привести до зростання шахрайства.

Скасування обов'язкової реєстрації абонента, що переносить свій номер, в системі оператора, від якого він йде, може закінчитися тим, що шахраї зможуть копіювати номер вашої сім-карти, скориставшись фіктивними документами. Надалі у них буде відкритий доступ до всіх ваших даних, в тому числі фінансових рахунків, акаунтів в соціальних мережах, онлайн-гаманцях, тощо.Київстар попередив абонентів про викрадення номерів: як діють шахраї У Київстарі розповіли, що відсутність вимог по реєстрації абонентів працює тільки в тих країнах, де обов'язкова реєстрація сім-карти за паспортом і підписання договору з оператором про надання мобільного зв'язку. В Україні таких вимог немає, через що у нас так багато анонімних номерів, які ні до чого не прив'язані, і шахраї промишляють як хочуть.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

З послугою автоматичного перенесення номера українці може перейти від будь-якого оператора мобільного зв'язку до іншого, при цьому зберегти повністю свій номер (з кодом включно). Подати заявку на послугу можна, звернувшись до свого мобільного оператора.

Популярні зараз

Названо українські міста, які планує захопити Путін

НБУ повідомив про вилучення з обігу купюр номіналом 500 грн з 1 серпня

У Міненергетики заявили про ринковий тариф на світло у 7,5 грн: коли зміниться вартість комунальної послуги

В Україні різко подорожчала оренда 1-кімнатних квартир: названо ціни на житло в областях

Раніше повідомлялося, що в Київстарі пенсіонеру вставили сім-карту за 3000 гривень.