Курс долара в кінці січня почне рости: як переговори з МВФ вплинули на стабільність гривні

Курс долара в Україні на цьому тижні знову почав рости після переговорів з МВФ, який незадоволений ручним зниженням тарифів на газ. Видача траншу через це опинилася під питанням, і стабільність гривні похитнулася. Середній діапазон коливання курсу до кінця тижня буде перебувати в рамках 28,10-28,35 грн/долар.

Курс долара в кінці січня почне рости: як переговори з МВФ вплинули на стабільність гривні - today.ua

Станом на 27 січня, долар в Україні коштує 28,16 гривень. Починаючи з 21 січня, на міжбанку українська гривня втратила відразу 11 копійок по відношенню до долара і 34 копійки по відношенню до євро. Динаміка падіння курсу продовжиться до кінця місяця.

Експерти прогнозують, що готівковий долар найближчим часом буде торгуватися по 28,3-28,5 грн.

Надати підтримку українській гривні в першій частині року допоможуть два фактори: повернення іноземних інвесторів, які знову купують український держборг в гривні, і високі ціни на товари українського експорту.

На цьому тижні онлайн-місія МВФ завершила роботу в Києві, але інвестори сумніваються, що переговори закінчаться успіхом, в тому числі через відновлення держрегулювання тарифів на газ.

У другій половині січня Нацбанк поки не виходить на ринок - банкіри припускають, що регулятор сподівається на "саморегулювання" з боку міжбанку. Але очікується, що НБУ все ж буде стримувати занадто сильне зміцнення гривні. Прогнозний діапазон до кінця січня становить 27,98-28,35 грн /долар.

Раніше повідомлялося, що стосунки України з МВФ вплинуть на курс валют в країні.

ДЖЕРЕЛОukranews.com