Локдаун у Києві продовжили до 1 травня. Чи будуть зняті карантинні обмеження прямо перед Великоднем (2 травня), поки ніхто не знає. За словами мера Києва Віталія Кличко, в столиці перед травневими святами будуть введені додаткові протиепідемічні заходи і норми, щоб після Пасхи і поминальних днів не відбулося інфекційного вибуху.
"Поки говорити про поліпшення ситуації - рано. Тому що, як бачимо, не зменшується ні кількість нових випадків інфікування, ні кількість госпіталізованих у важкому стані. І збільшується кількість смертей. Також в лікарнях досі велика кількість важких хворих, які потребують кисневої підтримки ", - зазначив Віталій Кличко на брифінгу.
За словами Кличка, багато що залежить від самих киян. Не всі з них слідують карантинним правилам і захворюваність в столиці поки не зменшується. Станом на 19 квітня, найбільша кількість нових випадків COVID-19 зафіксована у Києві (1 503), Харківській (904), Львівській (838), Київській (818) і Одеській (795) областях.
У Києві до 30 квітня включно заборонені перевезення громадським транспортом без пропусків, робота дитячих садків та інших навчальних закладів в Києві. Кафе і ресторани працюють тільки на винос. Продуктові ярмарки, базари не працюють. Салони краси та спортивні клуби приймають клієнтів тільки за попереднім записом.
На Великдень у всіх містах України будуть проходити богослужіння онлайн. Святу воду для домашнього освячування пасок люди зможуть взяти в церкві заздалегідь.
Нагадаємо, що мер Львова Андрій Садовий хоче дозволити львів'янам святити паски на відкритому повітрі, з дотриманням великої дистанції між віруючими.