Постачальники можуть змусити заплатити споживачів за більш високим тарифом на газ. Як себе убезпечити і заплатити за газ менше розповів заступник голови департаменту енергоефективності компанії "Нафтогаз" Олексій Хабатюк.
Постачальник може змусити споживача сплатити за газ, спожитий у лютому, значно більшу суму, ніж у нього вийшло за лічильником. Так може статись, якщо споживач не доведе, яку норму газу він спалив у січні, а яку в лютому. Для того, щоби постачальник не надурив споживача, треба послати йому одне фото.
Адже, як відомо, із лютого Кабмін обмежив побутовим споживачам тариф на газ максимальною ціною у 6,99 гривні. Однак січневий тариф залишився ринковим, і він у багатьох постачальних компаній значно вищий за 6,99. Тому Хабатюк припускає, що у постачальників може виникнути спокуса "прихопити" трохи лютневих кубометрів на січень і відтак нарахувати своїм споживачам більше кубів за високим тарифом на газ.
"Проконтролюйте, щоб в рахунку за газ за січень був правильно порахований обсяг споживання. Ви ж не хочете, щоб зайвий обсяг газу порахували по 9,90 грн, а потім в лютому та березні - менший обсяг по 6,99?! Спокуса зібрати зайвих 40% з людей занадто велика", – пише посадовець "Нафтогазу" у своєму Facebook.
Отже, щоб цього не сталося, Олексій Хабатюк радить споживачам обов'язково зафіксувати січневий підсумок споживання газу на фото або відео і переслати той фотодоказ постачальнику. Тоді вже він ніяк не зможе приписати до січня лютневі кубометри.
"9,90 -> 6,99: порада споживачам газу, щоб не платити на 40% більше. Обов'язково фіксуйте (фото, відео) та подавайте облгазу покази свого газового лічильника! Це потрібно зробити з 1 по 5 лютого", - радить Хабатюк.
Нагадаємо, "Нафтогаз" виставив на лютий тариф на газ, нижчий, ніж у його конкурентів. Ті вирішили продавати свій товар за ціною від 6,88 до 6,99, а "Нафтогаз" виставив 6,86 гривень за кубометр.