Екс-нардепа Шепелєва засудили до 7 років в'язниці: отримав покарання за втечу і хабар

Колишнього народного депутата України Олександра Шепелєва засудили до семи років в'язниці. Рішення виніс Деснянський районний суд Києва. Екс-нардеп понесе покарання за втечу з України, яку він скоїв, перебуваючи під арештом 6 липня 2014 року, а також за надання хабарів співробітникам органу Пенітенціарної служби України за створення умов для втечі.

Екс-нардепа Шепелєва засудили до 7 років в'язниці: отримав покарання за втечу і хабар - today.ua

Шепелев засуджений судом до покарання у вигляді 7 років позбавлення волі зі штрафом у розмірі 8500 гривень і конфіскацією майна.

Проти екс-нардепа відкриті й інші кримінальні справи: про розкрадання грошей "Родовід Банку", організацію вбивства банкіра Сергія Кириченка в 2003 році в Донецьку, замовлення вбивства віце-президента "Родовід Банку" Сергія Дядечко та полковника МВС Романа Єрохіна в 2006 році.

У минулому Олександр Шепелев був членом партії Юлії Тимошенко. На позачергових виборах в 2007 році він пройшов у Верховну Раду за списками БЮТ. У 2010 році нардеп був виключений з фракції БЮТ і перейшов у фракцію "Партії регіонів", звідки пізніше вийшов.

З 2014 року Шепелєв перебував у міжнародному розшуку. Його затримали в Угорщині, видали Україні, однак він втік до Росії, де був затриманий в 2015 році. З квітня 2015 року Генеральна прокуратура України зверталася до правоохоронних органів Росії із запитом про видачу екс-нардепа, однак російська сторона відмовляла. Крім того, в Україні стосовно нього відкрили ще одну справу за статтею "державна зрада".

У 2018 році Шепелєва затримали співробітники СБУ. При собі він мав посвідчення співробітника так званого "міністерства державної безпеки Донецької народної республіки".

Раніше повідомлялося, що Петру Порошенко повернули його колекцію з 42 картин відомих художників, яку слідчі ДБР вилучили з "Музею Гончара".

ДЖЕРЕЛОrbc.ua