Депутати перенесли дати державних свят: як тепер виглядатимуть червоні дні календаря

Рада змінили дати трьох державних свят. Депутати проголосували за перенесення святкування Різдва, Дня української державності, а також Дня захисників і захисниць України.

Депутати перенесли дати державних свят: як тепер виглядатимуть червоні дні календаря  - today.ua

Про це повідомив у своєму Telegram-каналі нардеп Ярослав Железняк. "За" проголосував 241 народний обранець. Голоси на підтримку відповідного законопроекту №9431 назбирали по всіх депутатських фракціях, крім "Платформи за життя та мир".

Отже, зміняться дати таких трьох державних свят:

Різдво Христове25 грудня замість 7 січня;

День Української Державності15 липня замість 28 липня. Тут напевно варти пояснити, що саме цього дня вшановують пам'ять рівноапостольного князя Київського Володимира Великого;

День захисників і захисниць України1 жовтня замість 14 жовтня. Ця дата пов'язана з українською військовою традицією вшанування Дня Покрови Пресвятої Богородиці. А оскільки Покрова за новим календарем ПЦУ також переноситься з 14 жовтня на 1, то й приурочене до неї "мирське" свято також переходить на цю дату.

Депутати перенесли дати державних свят: як тепер виглядатимуть червоні дні календаря

"Цей закон підпишуть після 28 липня, тому ще в цьому місяці День Української Державності буде 28 липня", - відзначає нардеп Железняк.

Таким чином, із перенесенням дати православного Різдва, яке тепер святкуватимуть в один день із католицьким, українців позбавлять одного вихідного, який припадав на 7 січня.

Нардеп Железняк відзначив, що метою перенесення святкових дат стала "відмова від російської спадщини".  

Нагадаємо, раніше Верховна Рада перенесла святкування Дня Перемоги з 9 травня на 8.

ДЖЕРЕЛОsocial.com.ua