Бомбосховище для всієї вулиці: під Києвом чоловік сам збудував укриття від ракет окупантів

У приватному секторі під Києвом з'явився новий бомбосховищ. Його збудував місцевий житель Кирило Барашков, щоб урятувати сім'ю від ракет російських окупантів.

Бомбосховище для всієї вулиці: під Києвом чоловік сам збудував укриття від ракет окупантів - today.ua

Користувачі соціальних мереж обговорюють укриття на глибині п'яти метрів, яке облаштував киянин своїми руками. Він вважає, що у столиці за бажання могли б створити 500 таких бункерів за гроші, виділені на захист місцевих жителів.

"Я живу в селі Крюківщина, поряд з Києвом. Свій бункер збудував на нашій вулиці у приватному секторі. Усіх це так зацікавило, ніби я збудував машину смерті для Росії. Тут все дуже просто — хочете вберегтися, збирайтеся разом і будуйте. Нічого складного в цьому немає", - зазначив Барашков.

Щоб потрапити до бомбосховища, потрібно спуститися вниз сходами. Там є кімната площею 14 квадратних метрів та невелике господарське приміщення. Стелю захищає два метри армованого бетону, а стіни оббиті вагонкою.

"Бункер побудований за всіма стандартами. Нічого складного у процесі будівництва не було. Єдине – це дочекатися, коли бункер вже буде готовий. У мене вагітна дружина, тому безпека була на першому місці", - пояснив Кирило Барашков.

Бомбосховище для всієї вулиці: під Києвом чоловік сам збудував укриття від ракет окупантів

Будівництво укриття зайняло два місяці. Сім'я разом із сусідами ховається там із минулого грудня. Власник надав доступ до сховища всім жителям своєї вулиці. Зазвичай туди приходять 5-7 чоловік. У бункері є камін для опалення та подвійна вентиляція. Передбачено електрообігрівач, інтернет, біотуалет та запас води.

"Я вважаю, що такий бункер зараз - найпотрібніша річ для життя в наших умовах. Але наші люди чекають, поки їм хтось збудує, ходять у брудні підвали або скаржаться, що влада не ремонтує бомбосховищ. Дивно це спостерігати – повний "Епіцентр" народу, який купує все для ремонту квартир, до яких може прилетіти ворожа ракета. Та ви візьміть люди добрі, скиньтеся і побудуйте собі таку надійну штуку! Щоб хоч дітей своїх захистити", - цитує українця ТСН.

Бомбосховище для всієї вулиці: під Києвом чоловік сам збудував укриття від ракет окупантів

Будівництво укриття коштувало Барашкову 18 тисяч доларів. Він чув, що на облаштування бомбосховищ у Києві планували виділити 1,5 млрд грн. Чоловік підрахував, що на цю суму можна було б облаштувати 300-500 таких бункерів, як у нього. Після війни українець хоче організувати там чоловічий клуб для спілкування із сусідами.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про скандал навколо укриттів у Києві, куди чиновники закупили овочерізки по 130 тис. грн та закупили сковороду за 720 тис. грн.

ДЖЕРЕЛОТСН